Zobacz Sklep ArtSteel.pl

Bardzo zależało nam na tym, aby zagwarantować naszym odbiorcom kompleksowy wymiar obsługi. Dlatego też poza sprzedażą wysokiej jakości balustrad oferujemy również profesjonalne szlifowanie stali nierdzewnej. Oferta przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a co za tym idzie, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak uniwersalne zastosowanie mają elementy wykonane z tzw. nierdzewki.

Szlifowanie stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest wykorzystywana na szeroką skalę do produkcji nie tylko różnego rodzaju maszyn i urządzeń, lecz również akcesoriów użytkowych, które można spotkać we wszystkich domach i mieszkaniach. Szlifowanie stali nierdzewnej nie kryje przed nami żadnych tajemnic, dlatego też jesteśmy pewni, że podołamy nawet najbardziej skomplikowanym zleceniom. Klientów z Poznania i okolic zapraszamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne, wykonają precyzyjną wycenę usługi oraz określą, w jakim terminie może zostać wykonana.

Szczególnie polecamy swoje usługi w zakresie szlifowania powierzchni płaskich czyli: płaskowników, rur kwadratowych, profili prostokątnych, elementów z blach itp.

Szlifowanie stali nierdzewnej - efekt

Precyzyjne szlifowanie nierdzewki w Balusteel Poznań

Z technicznego punktu widzenia szlifowanie powierzchni tzw. nierdzewki, czyli stali nierdzewnej, to proces technologiczny, który stosuje się po to, aby zwiększyć parametry wytrzymałościowe materiału oraz uwydatnić jego cechy estetyczne. Niezbędne czynności wykonuje się za pomocą odpowiednich narzędzi ścierających lub luźnych ziaren ściernych, co sprawia, że cały proces nie wydaje się bardzo skomplikowany. To jednak tylko pozory. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że każda mechaniczna ingerencja w strukturę stali nierdzewnej, powodująca jej zanieczyszczenie żelazem niestopowym, przyczynia się do uszkodzenia naturalnej bariery ochronnej metalu i niszczy jej warstwę pasywną.

Niebezpieczeństwo utraty zabezpieczenia antykorozyjnego pojawia się przede wszystkim wtedy, kiedy podczas obróbki wykorzystuje się narzędzie, które miało wcześniej styczność ze stalą niestopową. Aby uniknąć tzw. korozji międzykrystalicznej, podczas szlifowania stali nierdzewnej korzystamy jedynie z nowoczesnych sprzętów wykonanych m.in. z włókien syntetycznych. Ogromne doświadczenie oraz nowoczesne wyposażenie pozwalają nam zająć się obróbką precyzyjną. Oferta usługowa przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jej szczegółami!

Usługa szlifowania stali nierdzewnej – na co mogą liczyć nasi klienci?

Wiemy o tym, że wymagania klientów dotyczące jakości obsługi rosną z roku na rok. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się stworzyć ofertę dopracowaną w każdym detalu. Usługi szlifowania stali nierdzewnej obejmują obróbkę różnorodnych elementów takich jak:

 • rury okrągłe o średnicach od 8 do nawet 100 mm,

 • profile kwadratowe i prostokątne o dowolnej wielkości,

 • płaskowników o szerokości do 150 mm,

 • płaskowniki i kątowniki o nietypowych wymiarach.

Dostępne są różne powierzchnie wykończenia szlifowanego materiału:

 • P240
 • P320
 • P400
 • P600
 • P800
 • P1200
 • POLER
 

Jesteśmy w stanie realizować zamówienia od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji, ponieważ oferujemy szlifowanie stali w postaci odcinków krótkich (np. słupki do balustrad), jak i rur, profili i płaskowników w pełnym wymiarze 6mb.

Jeżeli chodzi o ceny, to są one ustalane indywidualnie. W celu ustalenia konkretnej kwoty inwestycji zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy wykonają precyzyjną kalkulację. Swoje usługi polecamy szczególnie w zakresie szlifowania powierzchni płaskich.

Sposoby obróbki stali nierdzewnej

Obróbkę szlifierską metalowych elementów wykonujemy przy użyciu różnych metod. Jedną z nich jest polerowanie stali nierdzewnej przy użyciu ściernicy listkowej. Elastyczne narzędzia doskonale nadają się do szlifowania przedmiotów tak o prostych, jak i bardziej złożonych kształtach. Sprężyste tarcze ścierające bez trudu docierają do trudno dostępnych miejsc takich jak spawy, załamania oraz złączenia. Niekiedy przy obróbce metalowych elementów sięgamy także po ściernice fibrowe, które mają postać cienkich i delikatnych płatków zrobionych z papieru ściernego. Czasem w procesie skrawania wykorzystujemy też taśmy bezkońcowe, które stanowią niezbędny element wyposażenia mechanizmu napędowego profesjonalnych maszyn szlifierskich. Ta metoda znajduje zastosowanie głównie przy polerowaniu balustrad i barierek.

Szlifowanie stali nierdzewnej realizujemy także przy użyciu specjalnych włóknin zrobionych z syntetycznych włókien odznaczających się elastycznością oraz odpornością na działanie płynów obróbkowych. Równomiernie rozmieszczone na całej ich długości ziarna ścierne zapewniają skuteczną obróbkę metalu.

Jak szlifować stal nierdzewną?

Przeprowadzany przez nas proces polerowania stalowych elementów ma na celu przede wszystkim nadanie jej charakterystycznego błysku. W trakcie jego realizacji używamy wysokiej jakości krążków polerskich, a także specjalnych past. Szlifowanie stali nierdzewnej wykonujemy z należytą starannością i precyzją, dbając o optymalne dopasowanie siły nacisku maszyny do skrawanego materiału.

Niekiedy decydujemy się również na przeprowadzenie polerowania elektrochemicznego. Jest to stosunkowo mało inwazyjny sposób obróbki metalu. W tym przypadku bowiem poddawana szlifowaniu stal nierdzewna jest skutecznie zabezpieczona przed przepaleniem. Zastosowany roztwór kwasu siarkowego i fosforowego nie tylko chroni skrawaną powierzchnię przed uszkodzeniem, ale także zapewnia jej wysoki połysk. Co więcej, sprawia też, że jest ona łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Dlaczego szlifuje i poleruje się stal nierdzewną?

Warto mieć świadomość, że stal nierdzewna dysponuje naturalnymi własnościami ochronnymi. Zlokalizowane na metalowych elementach pierwiastki stopowe skutecznie zabezpieczają je przed korozją. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy dana konstrukcja uległa uszkodzeniu mechanicznemu – w takiej sytuacji bowiem jej nawierzchnia szybko pokrywa się nową warstwą pasywacyjną (ochronną). Wykonywane przez nas szlifowanie metalu sprawia, że zrobione z niego przedmioty na długo zachowują swój nienaganny wygląd. Dlatego warto regularnie przeprowadzać proces polerowania stalowych przedmiotów.

Właściwe przygotowanie do obróbki szlifierskiej

Przed przystąpieniem do obróbki szlifierskiej stali nierdzewnej pamiętamy zawsze o przestrzeganiu określonych zasad. Przede wszystkim do skrawania używamy wyłącznie odpowiednio dobranych narzędzi bez domieszek siarki, żelaza i chloru. Obrabiane podczas szlifowania materiały utrzymujemy zawsze w możliwie jak najniższej temperaturze, chroniąc je tym samym przed ewentualnymi odkształceniami oraz przebarwieniami. Polerowanie wykonujemy przy użyciu najwyższej jakości szlifierek, przykładając szczególną wagę do tego, aby pracowały one z optymalną prędkością obrotową. Podczas obróbki spawów wykorzystujemy specjalne zbrojone ściernice o żywicznym spoiwie, powstałe na skutek sprasowania mieszanki ściernej i siatki wzmacniającej z włókna szklanego.

Right Menu Icon