Zobacz Sklep ArtSteel.pl

Balustrady ze stali nierdzewnej - bezpieczeństwo i trwałość

Zewnętrzne i wewnętrzne schody, przestrzenie otwarte, łazienki, okna, balkony, czy tarasy wymagają zastosowania optymalnych pod każdym względem balustrad nierdzewnych. BaluSteel jako ich producent proponuje kompleksową ofertę realizacji takiego przedsięwzięcia inwestycyjnego, poczynając od pomiarów, opracowania zgodnego z ustaleniami projektu, wykonania konstrukcji, po profesjonalny jej montaż. Gwarantuje to nie tylko właściwe umocowanie balustrady nierdzewnej, ale także efektowny design oraz jej idealne wkomponowanie w istniejącą aranżację otoczenia. Nie bez znaczenia jest również komfort użytkowania i bezpieczeństwo domowników lub pracowników biur. Na ten aspekt zwracamy szczególną uwagę – zawsze dbamy o zachowanie odpowiednich parametrów technicznych oferowanych balustrad ze stali nierdzewnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami.

Poręcze ścienne, czy balustrady nierdzewne mocowane wewnątrz budynków są najczęściej szlifowane, a więc przygotowywane w wersji satynowej lub inox. Dzięki temu zabiegowi świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych, czy nawet industrialnych wnętrzach. Na zewnątrz budynków zalecamy stosowanie wersji polerowanej lub szorstkowanej na gładko. Takie konstrukcje nie tylko zachwycają wyglądem, ale również są odporne na oddziaływanie różnorodnych warunków atmosferycznych.

Trwałe balustrady nierdzewne

Produkowane w BaluSteel Poznań balustrady nierdzewne oprócz wyjątkowej estetyki wykonania, efektownych kształtów, załamań i wykończeń (szlifowane, polerowane) charakteryzują się wysoką trwałością, co jest gwarancją ich długiej żywotności nawet przy intensywnej eksploatacji. Wykorzystana do budowy konstrukcji stal wolna od związków węgla i nasycona specjalnymi dodatkami stopowymi jest odporna na korozję, niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych, w tym wysokich temperatur. Jest również odporna na działanie niektórych roztworów, dzięki którym łatwo jest taką balustradę ze stali nierdzewnej utrzymać w czystości przez długi czas. Stal nierdzewna jest także wytrzymała na znaczne obciążenia. Biorąc pod uwagę wszystkie jej zalety, gotowe poręcze i inne konstrukcje mogą być stosowane w miejscach o dużym nasileniu ruchu osobowego (biura, galerie, instytucje, urzędy, pływalnie itp.). Dodatkową zaletą ich szlifowanych modeli jest wyjątkowa łatwość w usuwaniu zabrudzeń.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią projektów balustrad ze stali nierdzewnej oraz wyboru rozwiązania dopasowanego do potrzeb. Wszelkich odpowiedzi w zakresie balustrad nierdzewnych udzielamy telefonicznie lub przez formularz kontaktowy BaluSteel Poznań.

Perfekcja naszych balustrad nierdzewnych

W BaluSteel Poznań powierzchnię elementów nierdzewnych szlifujemy lub polerujemy. Wewnątrz budynków najczęściej stosujemy wykończenie szlifowane (satyna, inox). Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, a jednocześnie bardzo praktyczne, ponieważ na balustradach nierdzewnych nie widać zabrudzeń, są łatwe w czyszczeniu, a ewentualne zarysowanie można łatwo usunąć we własnym zakresie. Na zewnątrz budynków natomiast często proponujemy wersję polerowaną stali nierdzewnej lub o gładkim szlifie w celu zapewnienia odpowiedniej odporności na warunki atmosferyczne.

Balustrady ze stali nierdzewnej - cennik

  1. Balustrada balkonowa w całości ze stali nierdzewnej. Powyżej 10mb od 480 zł/mb
  2. Balustrada balkonowa w całości ze stali nierdzewnej. do 10mb od 530 zł/mb
  3. Balustrada balkonowa ze stali nierdzewnej + szkło od 650 zł/mb

Balustrady szklane i szklano-stalowe

Produkowane w BaluSteel Poznań balustrady szklane wykonujemy w dwóch wersjach: jako całoszklane samonośne (bez słupków) oraz w połączeniu z słupkami ze stali nierdzewnej. Do produkcji balustrad używamy głównie dwóch rodzajów szkła: bezpieczne klejone laminowane VSG albo hartowane laminowane VSG/ESG. Krawędzie szkła mogą być szlifowane lub polerowane, w zależności od wyboru inwestora.

Balustrady szklane z BaluSteel Poznań wyróżniają się wysoką estetyką, trwałością i nowoczesnością. Produkty oferowane przez firmę BaluSteel mają też szereg innych zalet: 

1. Zapewniają odpowiednie zabezpieczenie dla małych dzieci, 

2. Nie zakłócają ergonomii pomieszczeń

 3. Pozwalają na zachowanie pięknego widoku z naszego balkonu.

Balustrady malowane proszkowo, balustrady z drewnem

Balustrady malowane proszkowo

 

.Jak doskonale wiemy każde wnętrze jest inne, także gust każdego z klientów jest inny. Firma BaluSteel Poznań specjalizuje się w produkcji balustrad malowanych proszkowo, które są doskonałą alternatywą balustrad ze stali nierdzewnej.  Nie zawsze balustrada nierdzewna pasuje do bryły budynku lub wystroju wnętrza. Dlatego świetną alternatywą są balustrady malowane proszkowo. Poprzez lakierowanie proszkowe uzyskujemy dowolny kolor z palety RAL zachowując solidność i sztywność balustrady stalowej. Oczywiście balustrady malowane proszkowo również możemy łączyć z drewnem oraz szkłem. 

Poprzez malowanie proszkowe na powierzchni balustrady nie powstają żadne zacieki, dzięki czemu balustrada staje się nie tylko elementem bezpieczeństwa ale doskonałym dopełnieniem bryły budynku. 

Malowanie proszkowe jest procesem bezpiecznym, które nie zagraża środowisku naturalnemu, a także nie stanowi zagrożenia podczas jej użytkowania. 

Do zastosowań na zewnątrz budynków proponujemy cynkowanie ogniowe lub malowanie podkładem antykorozyjnym jako dodatkowe zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak śnieg, deszcz, niska bądź wysoka temperatura.

Balustrady z drewnem

 

Połączenie stali nierdzewnej z drewnem to ciekawy efekt, dzięki któremu możemy bardzo dobrze dopasować balustradę do elementów wystroju domu. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się jako balustrada wewnętrzna. 

Dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi balustrada z elementami drewnianymi będzie doskonałym wykończeniem wnętrz. 

BaluSteel Poznań w swojej ofercie proponuje kilka rozwiązań łączenia balustrad z drewnem. Elementy drewniane będą doskonale współgrać zarówno z balustradą ze stali nierdzewnej, szklaną balustradą jak i balustradą malowaną proszkowo.

Dodatkowo, drewno możemy bejcować i lakierować na dowolny kolor dzięki czemu stanowi on nie tylko idealny dodatek ale także jest bezpieczny i trwały w użytkowaniu.

Right Menu Icon